Absolwenci o Szkole Szczepanika

W tym miejscu pragniemy oddać głos naszym absolwentom, czyli uczniom, którzy ukończyli Szkołę Szczepanika kilka lat temu i obecnie idą już własną drogą. Niektórzy z Nich jednak wciąż chętnie zaglądają do szkoły, utrzymują z nami kontakt, dzielą się swoimi dużymi i małymi sukcesami. W tym miejscu będą się oni zwracać do Was, drodzy Ósmoklasiści, by powiedzieć Wam czego się nauczyli się w naszej szkole, jakie umiejętności pozyskali, jak się tutaj czuli. Zdradzą także, czym zajmują się obecnie. 


Jako pierwszy głos zabierze Dawid Bania, absolwent profilu fotograficznego. Dawid jest pasjonatem fotografii i profesjonalistą w tym, co robi, artystą o  ogromnej wrażliwości i świadomości estetycznej. Świat zwiedza z aparatem w ręku, uwieczniając na fotografiach to, czego czasem nie dostrzega ludzie oko. Towarzyszy także ludziom podczas najbardziej wyjątkowych momentów w życiu, zatrzymując w kadrze najgłębsze i niewypowiedziane emocje. Miłośnik spokojnego życia, pieszych wędrówek i tego, co naturalne. W tym roku kończy studia na kierunku filologii skandynawskiej. Więcej informacji o profilu fotograficznym znajdziecie tutaj. A pozostali nasi absolwenci poniżej.

_____________________________________________________


Tobiasz, Paweł, Weronika i Grzegorz 
- absolwenci klas medialnych i artystycznych:


Tobiasz Kumorek uczęszczał do Szkoły Szczepanika w latach 2016-2019. Bardzo lubi grać na fortepianie, pięknie recytuje, wykazuje zdolności aktorskie. Podczas Dni Otwartych w szkole zawsze był z nami i tworzył nam oprawę muzyczną tej imprezy. Obecnie studiuje w Krakowskiej Szkole Artystycznej na wydziale aktorstwa. Umiejętności swoje doskonali również grając w filmach i serialach (w poniższym nagraniu zobaczycie fragment serialu "Szkoła" z Jego udziałem). Więcej informacji o profilu artystycznym znajdziecie TUTAJ.





Paweł Trojak
 Szkołę Szczepanika ukończył w 2013 roku. Paweł jest muzykiem i to muzykiem nietypowym - śpiewakiem operowym:). Nic więc dziwnego, że w naszej szkole uczył się na profilu artystycznym. Obecnie studiuje na 5 roku Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Szopena w Warszawie, na kierunku śpiewu operowego. W ciągu 7 lat, które upłynęły odkąd opuścił mury szkoły śpiewał już na wielu ważnych scenach operowych w kraju i za granicą. Jest solistą Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie oraz Warszawskiej Opery Kameralnej, współpracuje także z różnymi orkiestrami, np.  z Narodową Orkiestrą Symfoniczną w Katowicach czy Sinfonia Varsovia.  Więcej o Pawle TUTAJA szczegółowe informacje o profilu medialno-prawniczym z elementami edukacji artystycznej znajdziecie TUTAJ.





Weronika Pawłowska 
Szkołę Szczepanika ukończyła 4 lata temu na profilu medialno-prawniczym. Weronika obecnie jest studentką 4 roku prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbywa także praktyki w jednej z poznańskich Kancelarii Adowokackich. Weronika była jednym z filarów naszej Szkolnej Grupy Debatanckiej. To za Jej kadencji drużyna Szkoły Szczepanika w 2015 roku zdobyła wymarzone złoto i stała się mistrzem Tarnowa Debat Oksfordzkich, pokonując piętnaście innych szkół. Rok później drużyna wywalczyła srebro. Więcej informacji o rozgrywkach w ramach Tarnowskiej Ligii Debatanckiej oraz filmy i zdjęcia z wystąpień, znajdziecie tutajWięcej szczegółowych informacji o profilu medialno-prawniczym z elementami edukacji artystycznej znajduje się tutaj





Grzegorz Chmiel
, opowie Wam dlaczego warto wybrać naszą szkołę i co można robić po jej ukończeniu. Grzegorz bardzo dynamicznie rozwijał się na profilu medialno-prawniczym, a obecnie studiuje filozofię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ale to nie wszystko czym zajmuje się Grzegorz. Grzegorz, był jednym z filarów naszej Szkolnej Grupy Debatanckiej. To przy Jego ogromnym zaangażowaniu, drużyna Szkoły Szczepanika w 2015 roku zdobyła pierwsze miejsce i stała się mistrzem Tarnowa Debat Oksfordzkich. Pokonaliśmy wówczas piętnaście innych szkół. Rok później drużyna wywalczyła srebro. Więcej informacji o rozgrywkach w ramach Tarnowskiej Ligii Debatanckiej oraz filmy i zdjęcia z wystąpień, znajdziecie tutajWięcej szczegółowych informacji o profilu medialno-prawniczym z elementami edukacji artystycznej znajduje się tutaj




_____________________________________________________



Monika - absolwentka klasy psychologiczno-pedagogicznej



Monika uczęszczała do Szkoły Szczepanika w latach 2016-2019. Aktualnie studiuje Architekturę Informacji na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Mimo, że nie jest związana bezpośrednio z psychologią, to wiedza w tym zakresie przydaje się podczas projektowania UX i pomaga zrozumieć użytkownika i jego potrzeby, co jest kluczowe do stworzenia dobrego projektu. Monika w szkole 2 lata z rzędu współorganizowała Forum Młodzieżowe. Swoją pasję, jaką jest rysowanie, mogła rozwijać w naszej szkole, co zaowocowało udziałem w konkursie o Stypendium B6 krakowskiej szkoły rysunku Czarny Biały, który ostatecznie Monika wygrała (nagrodzona praca tutaj). Monika jest tez stypendystką Prezesa rady Ministrów. Aktualnie jej prace można podziwiać za pomocą Instagrama, gdzie pokazuje czym jest rysunek cyfrowy - tutajWięcej informacji o profilu psychologiczno-pedagogicznym tutaj.


_____________________________________________________


Jowita, Agnieszka i Aneta -
 absolwentki klasy przemysłu mody

Kolejną naszą absolwentką, która opowie Wam o szkole i profilu to Jowita Baran - uczennica profilu przemysłu mody. Jowita wyróżniała się w szkole  pomysłowością, kreatywnością i oryginalnym patrzeniem na życie. Wielokrotnie udowadniała nam, że dla artysty z duszą i z pasją, nie ma granic w tworzeniu. Przykładem tego możne być choćby jej kolekcja sukien koktajlowych z nietypowego materiału - kartonu. Kolekcja pokazana jest w filmie, a także poniżej w fotogalerii. Jowita obecnie studiuje socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale nie oznacza to, że swoje zainteresowania odłożyła na bok. Przeciwnie, potrafiła połączyć modę z nauką, a owocem tego jest jej praca dyplomowa poświęcona patriotycznemu streetwearowi. Kolekcja Jowity zaprezentowana podczas Małopolskiej Nocy Naukowców: tutajInne niekonwencjonalne kolekcje z kartonu współtworzone przez Jowitę w szkolnej pracowni mody znajdziesz tutaj.
Szczegółowe informacje o profilu przemysłu mody znajdziesz TUTAJ.




Agnieszka  Kopek Szkołę Szczepanika ukończyła 9 lat temu na w klasie przemysłu mody. Zaraz po uzyskaniu matury i dyplomu zawodowego, podjęła studia wzornicze w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, które dały Jej tytuł dyplomowanej projektantki mody. Następnie wyruszyła do Warszawy, gdzie założyła własną markę Boocle d'OrFirma zajmuje się projektowaniem i szyciem eleganckich ubranek dla  niemowląt, które sprzedawane są w kraju i zagranicą. Oprócz tego Agnieszka pracuje na planach reklamowych jako stylistka i asystentka kostiumografów. Jedną z reklam, w której zajmowała się stylizacją, możecie obejrzeć tutajWięcej o Agnieszce i Jej projektach możecie dowiedzieć się zaglądając na Jej Instagram aga_kopek_design, a także na stron marki boocledor.com oraz boocle_d_or. Tam też można się z Nią skontaktować, doradzić się, dopytać. Kontakt możliwy jest także przez ten blog - można zostawić komentarz pod niniejszym wpisem, na pewno odpowiemy.
A szczegółowe informacje o profilu przemysłu mody znajdziesz tutaj.
A teraz, razem z Agnieszką, zapraszamy Was do Jej warszawskiego atelier:




Aneta Przydział, to kolejna absolwentka technikum o profilu przemysłu mody. Anetę zapamiętaliśmy jako bardzo utalentowaną i zaangażowaną w życie klasy i szkoły uczennicę. Brała udział w wielu pokazach mody i konkursach, w których zajmowała wysokie lokaty. Ogólnopolski Konkurs "Kreacje Prowokacje", o którym wspomina w filmie, ukończyła jako laureatka - zajęła I miejsce. Sukienki z tej kolekcji wielokrotnie były prezentowane w późniejszym czasie podczas wydarzeń szkolnych i lokalnych, np. z okazji 90-lecia Szkoły Szczepanika w teatrze im. L. Solskiego (fotogaleria TUTAJ - kolekcja czarno-złota). Aneta obecnie studiuje w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, na profilu projektowania ubioru. W tym roku projektuje i szyje swoją kolekcję dyplomową. Szczegółowe informacje o profilu przemysłu mody znajdziesz TUTAJ.




AO